Chcete dosiahnuť väčší vplyv? Môžeme vám pomôcť.

Učte sa od tých najlepších rozprávačov na YouTube pomocou internetových kurzov určených špeciálne pre inovátorov sociálneho vplyvu, ktoré vytvorili naši priatelia z Akadémie pre autorov YouTube.

5 základných princípov na dosiahnutie sociálnej zmeny na YouTube

Možnosť zdieľať

Postarajte sa, aby si ľudia vaše videá odovzdávali v celej sieti podporovateľov. Príbeh musíte vyrozprávať čo najprístupnejšie, aby sa s ním diváci mohli stotožniť. Musíte využívať aktuálne témy – váš príbeh by mal zahŕňať niečo, o čom sa momentálne všade hovorí. A musíte tvoriť hodnotný obsah, teda vo svojom príbehu ponúknuť určitý praktický prínos.

Viditeľnosť

Vaše video sa musí vo výsledkoch vyhľadávania zobrazovať navrchu. Vystavajte svoj príbeh tak, aby sa v ňom spomínali populárne témy aj nadčasový obsah, napríklad návody či postupy, ako niečo vyrobiť. Keď sa potom na základe populárnych tém zvýši návštevnosť webu, vaše video diváci nájdu medzi podobnými videami.

Konzistentnosť

Keď budete svoje videá uverejňovať často a pravidelne, diváci, ktorým sa váš obsah páči, sa budú aj naďalej o vašu vec zaujímať. Vernú základňu odberateľov, ktorí budú hľadať aj ďalšie spôsoby, ako podporiť vašu iniciatívu, si môžete vybudovať aj tým, že pri tvorbe svojich videí budete dôsledne využívať rovnaký formát, tematiku alebo účinkujúcu postavu.

Komunita

Nadviažte dialóg s diváckou komunitou. Vo svojich videách sa prihovárajte priamo svojmu publiku a obracajte sa naň s rôznymi otázkami. Môžete napríklad divákov požiadať, aby do časti s komentármi pridali vlastné myšlienky alebo skúsenosti, a tieto reakcie môžete využiť pri tvorbe svojich budúcich videí.

Trvalo udržateľný rozvoj

Udržte si pozornosť publika sériou videí, ktoré sú z hľadiska tvorby ľahko opakovateľné. Mimoriadne populárne videá môžu výrazne zvýšiť návštevnosť vášho kanála, ale je dobré, ak svoje vysoko viditeľné projekty podporíte aj inými, menej náročnejšími videami, vďaka ktorým si udržíte pozornosť svojho publika v obdobiach medzi veľkými počinmi.

poster-most-shocking-second-a-day-video.jpg
poster-sochi-2014.jpg
poster-greenwash.jpg
poster-african-men.jpg
poster-leeza.jpg

Lekcie sociálneho vplyvu v Akadémii pre autorov YouTube

Ďalšie nástroje a zdroje

Darcovstvo na YouTube

Vďaka integrovaným nástrojom peňažnej zbierky môžu diváci darovať príspevky vašej organizácii alebo iniciatíve priamo cez vaše video na YouTube.

Interaktívne videá

Presmerujte divákov na externé vstupné stránky svojej kampane pomocou špeciálnych kariet s ľubovoľnými odkazmi, ktoré vám umožňujú pridať odkaz na akúkoľvek webovú adresu.

Prístup k Štúdiám YouTube

Zistite, ako sa môžete spájať s autormi či vytvárať nezabudnuteľné zážitky, a využite nástroje a technológiu tvorby videa v ktoromkoľvek z desiatich štúdií pre autorov YouTube na svete. Platia určité obmedzenia.

Nástroje programu Google pre neziskové organizácie

Využite účinné nástroje, ako sú G Suite pre neziskové organizácie, Google Ad Grants a ďalšie.

Ak chcete vidieť, ako YouTube používajú autori s výrazným sociálnym vplyvom, prihláste sa na odber nášho kanála.