Bir Kız Çocuğunu Eğiten Bir Ulusu Kalkındırır.

Hindistan'da okula giden her 100 kız çocuğundan yalnızca biri 12. sınıfa kadar okuyabiliyor.1 Hindistan'ın geleceğine yapabileceği en etkili yatırım kız çocuklarını eğitmektir. Bu sorun hakkında farkındalık oluşturmak için YouTube içerik üreticileriyle iş birliği yapıyoruz.

Bu kuruluşları destekleyerek kız çocuklarının eğitim hakkını savunun.

unicef

UNICEF, muhtaç çocuklara ulaşma hedefiyle dünyanın en zorlu bölgelerinde çalışır. Hayat kurtarır. Çocuk haklarını savunur. Dezavantajlı çocukların potansiyellerine ulaşmalarına yardımcı olur.

Her gün, dünya çapında 190 ülke ve bölgede çocuklar başta olmak üzere herkes için daha iyi bir dünya yaratmak amacıyla çalışıyoruz.

Bu amacımızdan asla vazgeçmeyeceğiz.

Bağış Yapın ve Daha Fazla Bilgi Edinin
Girl Effect

Kız çocuklarını hayatlarını değiştirmeye teşvik eden, yaratıcı bir sivil toplum kuruluşuyuz. Temelleri Nike Foundation tarafından atılan ekibimiz, medya, teknoloji, marka ve uluslararası gelişim alanlarında uzman kişilerden oluşuyor. Farklı becerilerin benzersiz bir şekilde bir araya gelmiş olması, tüm dünyayı ilgilendiren sorunları farklı yollardan çözmemize yardımcı oluyor.

Dünyanın dört bir yanında, kız çocuklarının toplumdan dışlandığı ve savunmasız bırakıldığı bölgelerde çalışıyoruz. Gençler için, sevdikleri ve etkileşime geçebildikleri içerikler üretiyoruz. Bu içerikleri, beceri kazandıran uygulamalar, önemli sorunlara değinen TV dizileri ve bizzat kızlar tarafından yazılan dergiler gibi gençlerin her gün kullandığı medya araçları ve mobil teknolojiler üzerinden sunuyoruz.

Bağış Yapın ve Daha Fazla Bilgi Edinin
Malala Fund

Malala Fund, tüm kız çocuklarının korkusuzca eğitim alabilecekleri ve başkalarına yol gösterebilecekleri bir dünya yaratmak için çalışır.

Bağış Yapın ve Daha Fazla Bilgi Edinin
Video Volunteers

Video Volunteers (VV), dünya çapında yoksul mahallelerde ve köylerde yaşayan binlerce kişinin, topluluklara bilinç aşılayan ve bireyleri harekete geçmeye teşvik eden yüksek kaliteli video içerikleri hazırladığı, alternatif bir medya dünyası oluşturmak için çalışmaktadır.

Sürdürülebilir ve yerel topluluğa ait medya modelleri oluşturuyor ve topluluklara, bu modellerden yararlanabilmelerini sağlayan gazetecilik, kritik düşünme ve yaratıcılık becerilerinin kazandırıldığı eğitim programları geliştiriyoruz.

Bağış Yapın ve Daha Fazla Bilgi Edinin

Etki yaratmayı hedefleyen içerik üreticilerin YouTube'u nasıl kullandığını öğrenmek için kanalımıza abone olun.