Yarattığınız etkiyi büyütmek mi istiyorsunuz? Bu konuda size yardımcı olabiliriz.

YouTube İçerik Üretici Akademisi'ndeki arkadaşlarımız sayesinde, toplumsal etki konusundaki yenilikçi insanlar için hazırlanan dijital derslerimizle YouTube'daki en iyi hikaye anlatıcıların bazılarından bilgi alın.

YouTube'da toplumsal etki yaratabilmenin 5 temel ilkesi

Paylaşmaya değerlik

Kullanıcıların, videolarınızı destekçilerden oluşan bir ağa yönlendirdiğinden emin olun. Hikayenizi en anlaşılır şekilde anlatarak izleyicilerin konuyla empati kurabilmelerini sağlayın. Hikayenizin arasına herkesin gündeminde olan bir olayı sıkıştırarak güncel konulara yer verin. Son olarak, hikayenizde pratik değerlere yer vererek izlenmeye değer olun.

Keşfedilebilirlik

Videonuzun arama sonuçlarının ilk sıralarına yükselmesini sağlayın. Hikayenizde gündemdeki konulara değinin ya da "Nasıl yapılır?" ve eğiticiler gibi "her zaman popüler olan" içeriklere yer verin. Böylece popüler konular siteye daha yüksek trafik getirdiğinde videonuz, "ilgili video" olarak gösterilebilir.

Tutarlılık

Sık sık ve düzenli olarak video yayınlamak, içeriğinizi beğenen izleyicilerin amacınıza katılım göstermeye devam etmesini sağlar. Videolarınızda tutarlı bir format, konu veya kişilik kullanmak da, amacınızı desteklemenin daha fazla yolunu arayan sadık bir abone kitlesi edinmenize yardımcı olur.

Topluluk

İzleyicilerin oluşturduğu toplulukla karşılıklı iletişim halinde olun. Videolarınızda doğrudan takipçilerinizle konuşup onlara soru sorun. Örneğin, fikirlerini veya deneyimlerini yorum olarak paylaşmalarını isteyebilir ve bu içeriğe daha sonraki videolarınızda yer verebilirsiniz.

Sürdürülebilirlik

Yeni bölümleri için kolayca konu bulabileceğiniz seriler oluşturarak kitlenizin ilgisini canlı tutun. Son derece popüler olan videolar, kanalınıza yüksek trafik getirebilir. Ancak görünürlüğü yüksek projelerinizi, yapımı daha kolay olan diğer videolarla desteklemek de işinize yarayacaktır.

poster-most-shocking-second-a-day-video.jpg
poster-sochi-2014.jpg
poster-greenwash.jpg
poster-african-men.jpg
poster-leeza.jpg

YouTube İçerik Üretici Akademisi'ndeki toplumsal etki dersleri

Diğer araçlar ve kaynaklar

YouTube Bağış

İzleyicileriniz, platformumuzdaki bağış toplama araçlarımızla doğrudan YouTube'daki videonuz üzerinden kuruluşunuza veya destek verdiğiniz konuya bağış yapabilir.

Etkileşimli videolar

İzleyicilerinizi, herhangi bir URL'ye bağlantı vermenizi sağlayan "Her Yere Bağlantı" kartlarıyla harici kampanya açılış sayfalarınıza yönlendirin.

YouTube Stüdyolarına Erişim

Dünya genelindeki on adet YouTube içerik üretici stüdyomuzda içerik üreticilerle bağlantı kurmayı, unutulmaz deneyimler oluşturmayı ve video prodüksiyon araçları ile teknolojimizden yararlanmayı öğrenin. Bazı sınırlamalar geçerlidir.

Sivil Toplum Kuruluşları için Google araçları

Sivil Toplum Kuruluşları için G Suite, Google Reklam Bağışları ve daha birçok güçlü araçtan yararlanın.

Etki yaratmayı hedefleyen içerik üreticilerin YouTube'u nasıl kullandığını öğrenmek için kanalımıza abone olun.