Chcete mít větší vliv? Můžeme vám pomoci.

Načerpejte zkušenosti od nejlepších vypravěčů na YouTube prostřednictvím online kurzů od našich přátel z Akademie pro autory YouTube. Kurzy jsou určeny inovátorům, co chtějí mít společenský dopad.

Pět základních pravidel, jak na YouTube získat společenský vliv

Sdílitelnost

Zajistěte, aby uživatelé mohli vaše videa předávat dalším podporovatelům. Videa musí být trefná – proto svůj příběh vyprávějte co nejjednodušeji. Videa musí být aktuální – proto vždy zahrňte něco, o čem právě všichni mluví. Videa musí být hodnotná – proto v příběhu ukažte, v čem jeho hodnota spočívá.

Objevitelnost

Zajistěte, aby se vaše videa zobrazovala mezi prvními výsledky vyhledávání. Vystavte příběh tak, aby obsahoval populární témata i obvyklý obsah, jako jsou návody nebo výukové programy. Díky tomu diváci najdou vaše video mezi souvisejícími, až je na web přivede některé z oblíbených témat.

Soudržnost

Častým a pravidelným zveřejňováním videí pomůžete tomu, aby se o vaši činnost zajímali diváci, kterým se váš obsah líbí. Když ve videích budete používat jednotný formát, téma nebo osobnost, snáze tím vybudujete základnu věrných odběratelů, kteří se budou aktivně zapojovat do podpory vašeho poslání.

Komunita

Dejte se s komunitou diváků do řeči. Ve videích mluvte přímo k publiku a vyzývejte je, aby vám kladlo otázky. Diváky můžete například požádat, aby do komentářů napsali své nápady nebo zkušenosti, a tyto komentáře potom využít v dalších videích.

Udržitelný rozvoj

Udržujte zájem publika vytvářením snadno opakovatelných sérií videí. Náročná videa mohou vašemu kanálu zajistit vysokou návštěvnost, ale rozsáhlé projekty je dobré podpořit jinými nenáročnějšími videi, která udrží pozornost publika, zatímco budete pracovat na něčem větším.

poster-most-shocking-second-a-day-video.jpg
poster-sochi-2014.jpg
poster-greenwash.jpg
poster-african-men.jpg
poster-leeza.jpg

Lekce na téma společenského vlivu od Akademie pro autory YouTube

Ostatní nástroje a zdroje

YouTube Giving

Prostřednictvím integrovaných fundraisingových nástrojů mohou diváci darovat peníze vaší organizaci nebo iniciativě přímo z videa na YouTube.

Interaktivní videa

Pomocí speciálních karet s libovolnými odkazy, které umožňují vložit odkaz na libovolnou adresu URL, můžete diváky nasměrovat na externí vstupní stránky své kampaně.

Přístup do Studií YouTube

Zjistěte, jak se můžete spojit s ostatními autory, vytvořte nezapomenutelné zážitky a využijte našich nástrojů a technologií pro vytváření videí v jakémkoli z deseti studií pro autory YouTube po celém světě. Na nabídku se vztahují omezení.

Nástroje programu Google pro neziskové organizace

Využijte výkonné nástroje jako G Suite pro neziskové organizace, Google Ad Grants a další.

Chcete-li zjistit, jak autoři používají službu YouTube k posílení vlivu na veřejnost, přihlaste se k odběru našeho kanálu.